Vybíravost je schopnost odolat pokušení v nadějí, že později přijde něco lepšího.

Bezdomovcem..3..2..1..

1. září 2013 v 20:50 | beautiful sick mind |  Témata týdne
Dobře, možná trochu přeháním, ale v tomhle článku jde hlavně o princip.

Byla jsem z takzvané dokonalé rodiny. Rodiče se vzali hned, jak mamina zjistila, že je se mnou těhotná. Počet hádek bych spočítala na prstech jedné ruky a nic nenasvědčovalo tomu, že by pro sebe nebyli stvoření. To si alespoň všichni mysleli.

Jednoho dne mi prostě přišla smska od mámy: "Zlatíčko, až přijdeš domů, já už tam nebudu. Neměj o mě strach. Až bude vhodná doba, promluvíme si o tom, jako dvě dospělý ženský."

Okamžitě mi bylo jasný, odkud vítr fouká. Divný je, že mě to ani nepřekvapilo. A tak jsem přišla domů a našla tam tátu v slzách. Takhle jsem ho viděla jen jednou v životě. Okamžitě mi bylo jasný, že s ním musím zůstat.

Máma se odstěhovala s novým přítelem a všechno se najednou změnilo. Táta si založil seznamku a randil každou volnou chvilku. Modlila jsem se, aby to brzo skončilo. A taky, že jo. Po tom, co jsem se odstěhovala na kolej si táta spočítal, že se mu nevyplatí držet si prázdný byt a nastěhoval se k nové přítelkyni.

Než jsem se stačila rozkoukat, náš starý byt, ve kterém jsem žila celý život, obývala cizí ženská se dvěma fakanama a já najednou jsem se dostala do situace, kdy chodím k vlastním rodičům na návštěvu a spím na gauči.

Dost velká ironie je, že jediné místo, které v současné době považuju za domov je můj miniaturní kolejní pokojíček kdesi v Plzni.

Tenhle článek nepíšu proto, že čekám na to, až mě někdo polituje. Píšu ho proto, abych si ulevila od všech těch nakumulovaných emocí, které ve mě pulzují od toho dne, kdy máma odešla. Navzdory tomu všemu, jsem s tím smířená. Konec konců, nejsem v tom sama ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 1. září 2013 v 22:17 | Reagovat

Tvl..
Taky jsem z "ideální" rodiny, sice hádek bylo podstatně víc, protože táta je pěkný cholerik, ale naši jsou spolu už skoro třicet let. Od mala jsem žila v hrůze, že se rozvedou, i když k tomu nebyl důvod.. nerozvedli. Ale situace je teď podobná, jako popisuješ ty. Brácha studuje v zahraničí, táta pracuje v zahraničí, já se courám sem a tam po světě a mezi školou, prací a domovem (a různými cizími byty a brlohy a nočními tramvajemi..), prostě mamku už napadlo, že bychom mohli prodat pražský byt, ona že by šla za tátou a já.. nevim. Mamka je příliš obětavá, než aby se na mě vykašlala, a mě to skoro spíš štve. Já už bych se někde upíchla. Třeba bych to mohla nějak víc táhnout s tím Mým. A kdyby se tak stalo a nevyšlo to - v tu ránu můžu být na ulici. Teď ani nevím, jestli by mi to vadilo. Nějaký vlídný kout u někoho by se našel.

2 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 1. září 2013 v 22:17 | Reagovat

Ježiš promiň, zase zasírám komentáře..

3 beautiful-sick-mind beautiful-sick-mind | Web | 2. září 2013 v 1:12 | Reagovat

[1]: Je to zváštní.. každá rodina má své mouchy, ale je fakt, že člověk se nejlíp naučí plavat, když ho prostě do té vody hodí. Osamostatnila jsem se a to je v dnešní době taky k nezaplacení ;)

[2]: Já jsem ráda, jsi osoba, která mě neskutečně zajímá, mám ráda tvoje články a zajímá mě tvůj názor a neskutečně si vážím toho, když někdo detailně popíše svůj názor na věc, hlavně proto ty články píšu..  ;) tím chci říct: spamuj, co to dá! xD

4 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 2. září 2013 v 8:23 | Reagovat

Já prý obecně líp pracuju a aklimatizuju se pod tlakem. Hození do vody je (hlavně pro takové nerozhodné tvory, jako jsem já) někdy jedinou možností, jak ze sebe vynutit nějakou okamžitou akci. Teď už jsem na to skoro zvyklá, poté, co mi např. vloni přišlo oznámení, že mám jet do Indonezie - původní plán byl "od října na dva měsíce", v půlce září mi přišla letenka "odlet za týden, návrat za půl roku". A vydrželo se to v pohodě. Prostě když musíš, tak musíš. Nebo aji s tou motorkou, řidičák v nedohlednu a nejbližší trh 10 kiláků, tak jsem se prostě během týdne naučila jakž takž jezdit a nazdar. Život je učitel ;)
No sorry, řekla sis o to. Tak spamuju :D

5 vivax vivax | Web | 2. září 2013 v 9:33 | Reagovat

I tohle se bohužel stává, ach jo...

6 beautiful-sick-mind beautiful-sick-mind | Web | 2. září 2013 v 9:58 | Reagovat

[4]: To je pravda, řekla jsem si o to xD ale názor neměním =P a máš pravdu, já se sice dokážu hecnout i z ničeho, ale když člověku nic jinýho nezbyde, tak to jde tak nějak samo..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama