Vybíravost je schopnost odolat pokušení v nadějí, že později přijde něco lepšího.

If the world were to end tomorrow, what would you do with your remaining time on earth?

28. října 2013 v 0:47 | beautiful sick mind |  30 day challenge
Tak si říkám, co je člověk vůbec schopen zvládnout za jeden den. Kdybych se teď dozvěděla, že je zítřek můj poslední den na Zemi, nejspíš bych ho chtěla strávit se svými najbližšími. Je celkem jedno jak, důležitý by byl pro mě ten pocit, že jsem z tohohle světa nesešla naprosto opuštěná, nýbrž obklopená lidmi, kteří mě (bůhví proč) milují a já miluju je.

Ale pokud bych opravdu měla udělat něco zásadního, řekla bych mámě a tátovi, aby si spolu znovu promluvili a tentokrát nic neuspěchali. Možná jsem pohádkář, ale mám v sobě pocit, že jejich rozhodnutí bylo ukvapené a ani jeden z nich to ve skutečnosti nechtěl udělat. Tedy táta určitě ne a co se mámy týče, je nad slunce jasné, že teď není šťastná a všechno to, co si představovala, byla jenom mlhavá iluze přes nasazené růžové brýle.
Dopsala bych Nepravděpodobného, poslala ho dotyčnému k přečtění a doufala, že tím konečně zakončím neuzavřenou kapitolu mého života, která mi brání jít dál a pořád mě drží zpátky. Je to jako vodní vír, ve kterém se točím pořád dokola a čekám až mě pohltí a já se utopím, ale místo toho se pořád jenom točím na místě a je mi zlle z toho, jak do něj stauju další a další lidi.
A nakonec bych so zabookovala letenku někam hodně daleko. Nejlíp k moři, kde je krásně teplo. Sedla bych si na pláž a nechala mořskou vodu, aby mi omývala nohy a pokojně bych čekala na nevyhnutelný konec.

Bože, to je zas sentimentu. Možná bych to mohla zkusit trochu odlehčit videem, které mám hrozně ráda a které mi vždycky spraví náladu. Když si uvědomím, co tahle statečná moucha zvládla za jednu minutu, co teprve já za několik desítek let ;).
Je toho tolik, co bych chtěla před smrtí stihnout. Často přemýšlím nad tím, že si udělám vlastní seznam. Neumím si představit lepší a více naplňující pocit, než ten, že jsem stihla udělat všechno, co jsem v životě chtěla dokázat. Slibuju, že jestli ten seznam jednou dokončím, publikuju ho tady a budu Vás informovat pokaždé, když se mi podaří odškrtnout nějakou položku ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 28. října 2013 v 6:01 | Reagovat

Tenhle animák je tak děsně roztomilý :))
Hele, sentiment sem nebo tam, myslím si, že 90% lidí, ať má sebetvrďáčtější řeči, by ve skutečné budoucnostní krizi zatoužila po tomtéž.
A proč ne? Vždycky mě hrozně udivovalo, když s mamkou koukáme na nějaký béčkový katastrofák (aneb "žehlicí program"), proč proboha všichni, když najednou dohlédnou na konec svého zbytečného života, začínají panikařit, ječet, utíkat, burcovat armádu, rvát se v obchoďáku o kus žvance a blá blá blá.. to je přece naopak nejlepší chvilka pro zastavení se, rekapitulaci všeho hezkého, usmíření se, rozloučení s rodinou, poslední úsměv a větu "Já myslím, že to bylo super", případně na divoké orgie jakéhokoliv typu a to doslova až do skonání světa. Žádnej stres, už máme svý jistý, no ne? :)
Jinak když koukám na tu "minutovou mouchu", viděla jsi film Než si pro nás přijde? To je moc hezký na zamyšlení :)

2 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 28. října 2013 v 10:25 | Reagovat

Ty jo ty divoký orgie jsou přesně to, co mě jako první napadlo, ale jelikož jsem posledních pár týdnů jaksi nezvykle rozněžnělá, tak jsem to sem nenapsala =D

A co se týče filmu, kdo si pro nás přijde, tak ten jsem měla původně v článku taky, ale nějak nevím, proč jsem ho nakonec vyškrtla, stejně tak, jako film dlouhá cesta. Pokud jsi ho ještě neviděla, tak rozhodně doporučuju ;)

3 neverbeanother neverbeanother | E-mail | Web | 28. října 2013 v 10:48 | Reagovat

Poslední den života bych strávila pravděpodobně stejně, v kruhu blízkých lidí :-) je to hrůza, poslední dobou všechno letí tak rychle, že jeden den skoro nic neznamená...teď bych potřebovala aby měl o hodně více hodin. A doufám, že na ten poslední den mám ještě času dost :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama