Vybíravost je schopnost odolat pokušení v nadějí, že později přijde něco lepšího.

Ugh..

27. října 2013 v 23:10 | beautiful sick mind |  Témata týdne
Jako člověka, v této sféře naprosto absolutně neznalého a neposkvrněného vší tou politickou špínou, mě aktuální téma týdne upřímně zděsilo. To ovšem neznamená, že k tomu nemám co říct.

Každoročně mě otravují předvolební kampaně. Kam se podívám, tam plakát s Babišem, či jiným zajisté zcela bezchybným politikem slibující prosperující stát bez dluhů, kde se budou mít všichni dobře. A to ani nemluvím o předvolebních stanech! Člověk se jen potřebuje dostat přes náměstí a stěží se protluče davem důchodců třímající kafe v kelímku s agentem 009 (což je podle mě asi ta nejvtipnější volební kampaň ever =D)
Dle mého názoru člověk, který volit chce a má pocit, že tím něco změní, si svého kandidáta najde i bez zbytečné reklamy, která je v naprosté většině případů stejně klamná.

Co se mě týče, jsem v sobotu odpoledne jako tradičně vhodila do urny prázdnou obálku s hřejivým pocitem, že můj hlas sice závratně neovlivní hlasování, ale při nejměnším ho nedostane nikdo z těch přeplacených idiotů.

Ráda bych zde ještě uveřejnila názor amerického psychologa, se kterým se naprosto ztotožňuji a myslím, že stojí za zmíku ;)

Největším stresorem jsou negativní emoce: zloba, závist, arogance, vztek. Ty se přenášejí jako epidemie. Americký psycholog Fiedmann prokázal, že stačí, abyste byl několik minut v přítomnosti dominantní negativistické osoby, a nakazíte se. Přitom s ní ani nemusíte mluvit, funguje to i na dálku. Když si v televizi pustíte politickou předvolební debatu, je to takový nápor negativních emocí, že se můžete otrávit, jako byste si pustil plynový sporák. Zvedá se vám žaludek, bolí vás hlava, přestane vám chutnat, špatně usínáte. Vystoupení našich politiků by mělo na obrazovce povinně provázet varování: "Sledujete politickou debatu. Škodíte svému zdraví!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 piuPIU piuPIU | Web | 28. října 2013 v 0:22 | Reagovat

Zajímavý postoj. Já jsem sice do obálky jeden z hlasovacích lístků hodila, ale můj  pocit marnosti po zjištění výsledků se stejně dostavil.
A politickou debatu jsem sice "sledovala" ale když si přečteš můj článek na TT (ne, není to reklama, jen odkaz :) ), zjistíš, že jsem vlastně moc nevnímala, o čem si tam ti lidičkové povídaj :)

2 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 28. října 2013 v 6:18 | Reagovat

No.. u nás doma (tedy nejen doma, vlastně kdekoliv, kde jsem přítomna), je politika tabuizovaným tématem. Mám asi nějaký psychický blok; dřív ve mně rozhovory o politice a diskuse politiků (i jejich hlasy a intonace..) vyvolávaly záchvaty vzteku, teď se prostě zvednu a opustím prostor.. nedokážu to ani ignorovat, prostě mám pocit, že z nás "řaďáků" permanentně dělají debily a to mě vytáčí. Co mi taky hrozně vadí je to, jak politika a nestejné názory na ni negativně ovlivňují mezilidské vztahy a to "na dálku". Kolik lidí už se rozhádalo a navždy rozešlo se svými přáteli, příbuznými.. jen kvůli názorům, které stejně nikdy nikdo nevyslyší? Je to snad normální, když spolu dva lidi jeden večer tlachají a smějí se a druhý večer na sebe řvou a nadávají si do debilů, protože jeden je Karlíkovec a druhý Miloušovec? ..To prostě neskousnu. Dala jsem si slib, že do diskusí na témata jako politika a náboženství se prostě zapojovat nebudu. A je klid, snad ještě nikdy jsem se s nikým nerozhádala ;)
(jej sorry, že Ti to tu zahlcuju.. zas jsem nějaká nevykecaná ;)

3 Ný | Web | 28. října 2013 v 8:39 | Reagovat

Velmi pěkný článek,to ti povím :) Na blogu mám též jeden o volbách.Budeš - li chtít,skoč na můj blog a přečti si ho :-) Díky. Nýna

4 svet-snize svet-snize | Web | 28. října 2013 v 9:12 | Reagovat

náádherně napsané :)

5 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 28. října 2013 v 11:16 | Reagovat

[1]: Rozhodně bych tohle nebrala jako reklamu, neměj strach. Jsem ráda, že i jako volič můj názor bereš a nekamenuješ mě tu stylem, že tu hanim veškerou politiku, aniž bych o tom něco věděla ;)

[2]: Tak s tímhle jsem se naštěstí ještě nesetkala, že by se dva spolu přestali bavit úplně kvůli politickému názoru,a le je fakt, že jsem už viděla pár hnusných hádek na toto téma, proto souhlasím s tím, že tohle by mělo být prostě tabu. Ať si každý myslí co chce a volí koho chce, ale nechá si to pro sebe ;)

[3]: Když najdu trochu volného času, určitě se mrknu, ačkoliv tohle téma je mi naprosto cizí..

[4]: Děkuji ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama