Vybíravost je schopnost odolat pokušení v nadějí, že později přijde něco lepšího.

Podezřele hladce

19. listopadu 2013 v 17:46 | beautiful sick mind |  Blah, blah
Konečně mám zas trochu času věnovat se blogu! Už jsem měla příšerné výčitky, jak to tu zanedbávám. Jenže poslední dobou toho bylo nějak moc najednou.
Zápočty, učitelé navíc začínají hrotit s bakalářkou a to jsem teprve ve druháku! O víkendech práce a když jsem se přeci jen utrhla, abych se jela podívat domů, vypadalo to spíš jako tour de family, kdy jsem celý víkend obíhala rodiče, babičky a ostatně všechno příbuzenstvo, které se domáhalo mojí přítomnosti.
Navíc mě teď ještě zaměstnává nový vztah, kterému se snažím věnovat každou volnou chvilku, která se naskytne.
A jako poslední věc, která mě zaměstnává je naprosto úžasná knižní sága, kterou mám půjčenou od kamarádky, takže se jí snažím přelouskat v rekordním čase, abych to stihla do konce praxe (resp. začátku zkouškového), protože pak na to nebude čas a nechci to u sebe držet nějak dlouho. Sama nesnáším, když někomu něco půjčím a on mi to vrací půl roku (ne-li déle =/)
http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2011/07/sukuba-1-trapeni-view.jpg
Každopádně teď už mám relativně volnou ruku, takže se s vámi alespoň podělím o pár událostí, které se udály během mé spisovatelské nepřítomnosti.

Zápočty mám hotové! Heuréka! Teda krom jednoho, na který se ovšem máme dostavit až ve zkouškovém období, jelikož je doktor příliš zaneprázdněný, aby nám poskyt termín v zápočtovém týdnu.
Skoro po dvou měsících, co se pravidelně vídám se svým drahým, jsme minulý týden vyrazili na první rande! =D Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že? Do té doby jsme se scházeli buď jen u mě, nebo u něj, pokud nepočítám, že jsme spolu občas zašli na oběd do menzy. Každopádně první rande se vydařilo =). Šli jsme do kina na "lásky čas". Naprosto úžasnou romantickou komedii s notnou dávkou britského humoru, který sice normálně nemusím, ale tentokrát mi neskutečně sednul =)). Následovala večeře v čínské restauraci zakončené váleníčkem v posteli. Takovou idylku jsem naposled zažila s Nepravděpodobným.
To mě přivádí a další událost. Ve čtvrtek jsem měla jít na poslední akci se spolužačkama, než se rozprchneme na praxi, která trvá šest týdnů a po něm zkouškové, kdy se taky skoro neuvidíme. Nakonec jsem se tam ani neukázala, jelikož se připromenádovala moje spolubydlící s tím, že jí kamarád pozval, aby dělala komparz pro kluka, který točí krátký film, kvůli přijímačkám na FAMU. To by normálně mojí pozornost příliš nepřitáhlo, kdyby nezdůraznila, že tam bude i Nepravděpodobný. Bože, kdy už se konečně poučím!! Dobrá zpráva je, že nakonec nedorazil. Takže jsem si ušetřila výčitky svědomí z toho, že jsem slintala nad jiným klukem, zatímco ten můj si myslí, že jsem na dámský jízdě se spolužačkama.. Nakonec to ale byla fajn akce i tak =)) seznámila jsem se s dalším super človíčkem, se kterým je kopec srandy a objevím se v závěrečných titulkách nadějného mladého režiséra =P
No a poslední věc, co stojí za zmínku je moje praxe. Momentálně jsem dva týdny na novorozeneckém oddělení, kde bych chtěla i v budoucnu pracovat. A musím říct, že je to ta nejúžasnější praxe, na které jsem za dobu svého studia byla. Sestřičky jsou příjemné, snaží se nám vyjít ve všem vstříc a ty miminečka!! Snad nemusím zdůrazňovat, jak moc vyjetá z nich jsem =D. Nejradši bych si jich polovinu odnesla domů po každé směně. Bohužel po dvou týdnech ňuchání novorozeňat budu muset přemístit svoji lokaci na porodní sál, kde budu vlastnoručně odvádět porody. Mám z toho neskutečný strach, jelikož je to ohromná zodpovědnost. Budu mít najednou v rukou ne jeden, ale hned dva životy. Začínám z té představy kapánek panikařit. Ale kdo ví? Třeba jsem přirozený talent =P.
http://hollyonthehill.com/wp-content/uploads/2013/01/baby.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 piuPIU piuPIU | Web | 19. listopadu 2013 v 18:14 | Reagovat

Juhů :) novej článek :)
Tak prvně k tý knížce - Richelle Mead je super vypravěčka, mám od ní přečtenou ságu Vampýrská Akademie. Nic moc pro bibliofily, ale zábava je to zaručená.
K zápočtům gratuluju, mě to bude ještě chvíli trvat... Zatím mám za sebou 3 zápočtový testy, z toho jeden pos***.
Praxe na novorozeneckým oddělením pro mě osobně vypadá jako noční můra. Z nějakýho důvodu nemám ráda děti, čím menší, tím hůř. Ale chápu, že tě to může těšit a bavit (fotka je roztomiloušská).
Na praxi na porodním sále ti budu držet palce, se mnou by to asi seklo :)

2 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 19. listopadu 2013 v 18:24 | Reagovat

Na vampírskou akademii se chystám hned po tom =D potřebovala jsem teď nějakou jednodušší literaturu =P něco na dlouhé zimní večery =D

Jinak tbě taky držím palce se všemi zápočty, zkouškami a tak podobně =P

A chápu, že někdo na mimina moc není =D já jsem taky nebývala.. asi nějak dospívám =D

3 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 21. listopadu 2013 v 1:41 | Reagovat

Gratuluju k zápočtům! :)
a trochu závidím, že máš něco přečteno. Já už se ke knize (nepočítám-li jednu o polutantech v životním prostředí a jednu o parazitech) nedostala skoro rok.

4 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 21. listopadu 2013 v 16:10 | Reagovat

no já jsem právě, tak hrozně dlouho nic nečetla.. víc jak rok, pokud nepočítám povinnou četbu k maturitě. Tak jsem ráda, že je na to po dlouhé době zase trochu času =)

5 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 23. listopadu 2013 v 4:57 | Reagovat

Docelě mě děsí, že už máš všechny zápočty hotové.. Teda samozřejmě gratuluju. :D Mně se to zatím jen strašidelným plíživým krokem blíží. :/
Je dobře, že nedorazil. :)

6 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 24. listopadu 2013 v 22:05 | Reagovat

Mě spíš děsí poče zkoušek, co mě ještě čekají po praxi =/
Ale jsem ráda, že už mám aspoň něco za sebou. Jinak se nemusíš děsit, my to máme pounutý kvůli praxi ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama