Vybíravost je schopnost odolat pokušení v nadějí, že později přijde něco lepšího.

Červen 2014

day 26 - a song that you can play on an instrument

27. června 2014 v 19:12 | beautiful sick mind |  30 day song challenge
Vzhledem k tomu, že jsem hudební negramot a dodnes neumím ani číst noty, jediné co jsem schopna zahrát je kočka leze dírou na klavír jedním prstem =D. Jeden čas jsem byla odhodlaná naučit se hrát na kytaru, ale z mého skromného přání bohužel sešlo a zůstala jsem bohužel jen u poslechu..

day 25 - a song that makes you laugh

26. června 2014 v 2:05 | beautiful sick mind |  30 day song challenge
Tak v tomhle případě mám jasno. Doby, kdy se Leoš Mareš vydával za zpěváka jsou ta tam, ale jeden skvost po něm přeci jen zůstal =D.
Ještě než se odstěhovala má milovaná spolubydlící, pouštěly jsme si jeho písničky, když nám bylo ouvej a zpívaly jsme si v pauzách mezi záchvaty smíchu. Hrozně mi chybí to naše "miluju když víš, že fakt nemám rád rajskou" =o* =D

day 24 - a song that you want to play at your funeral

25. června 2014 v 15:41 | beautiful sick mind |  30 day song challenge

To jsou ale morbidní úkoly. No co, challenge je challenge ;). Myslím, že ačkoliv je tenhle song drobátko melancholický, když se člověk zaposlouchá je v tom hodně optimismu a přesně to bych chtěla, aby pozůstalí na mém pohřbu cítili. Pocit, že všechno bude zase dobré, i když tam nebudu.
Jenom doufám, že se ze mě nestane člověk toho rázu, že se všem uleví až budu čuchat k fialkám zespoda =D. To jen tak na odlehčení =).

Originální vyznání lásky nerostou na stromech, nebo ano?

24. června 2014 v 10:36 | beautiful sick mind |  Témata týdne

Nemají to ti chlapi v dnešní době lehké. Spousta lidí si v dnešní době přivykla žit jen tak na hromádce a když už se jeden ze sta konečně rozhoupe, není vůbec jednoduché přijít na originální způsob, jak ze své milé vymáčknout to očekávané "ano". Tedy nevím jak vás dámy, ale mě by na klišoidní vyznání v předražené restauraci a prstýnkem ve skleničce šampaňského rozhodně neutáhl. A co si budem povídat, nehody se stávají a není nic nechutnějšího, než čekat na drahocený šperk nad záchodovou mísou.

Po internetu koluje přehršel videí noblesních žádostí od ruku. Dokonce na stránkách svatebních agentur radí jak na to- stačí si jen vybrat! Ale já ještě stále doufám, že jsou na světě muži, kteří se vzmůžou na něco víc, než plánovanou žádost o ruku vygooglit na síti, i když realizace některé z nich by byla i tak dost obdivuhodná.
Tahle je moje nejoblíbenější =D i když bych před vyslovením odpovědi svého nastávajícího manžela nejdřív přizabila, nebo možná dozabila.. No posuďte sami ;) Naopak z takových tyjátrů jako je tenhle bych s prominutím blila. Je to sice úžasně promyšlené a esteticky dokonalé, ale taky jak se patří ohrané a v posledních letech už to má s originalitou jen pramálo společného. Navíc jen málokdo si může dovolit dát majlant za pouhou žádost o ruku. Takže pokud máte pár tisíc bokem a smysl pro drama, možná bude tohle to pravé pro vás a můžete se rovnou vzít ve Vegas..Jen, aby jste si nemysleli, že se tohle děje jen za oceánem, tady mám jedno video z ne tak vzdáleného Brna. A aj na Slovensku se hoši snaží =).
Aneb jak okouzlit dívku v přítomnosti společných přátel i s pár drobáky v kapse ;). Chce to jen trochu času, dobrou kameru a kamarády, co vám s tím budou ochotní píchnout. Ale když jde o něco takového, kdo by tu pomoc odmítnul, že? =)
Takže muži, pokud Vám už třeba jen prolétlo myslí, že se konečně vyslovíte, vemte si příklad z těhle fešáků a vymyslete pro svoji slečnu něco speciálního a neokoukaného. Nemusí to být nijak velkolepé, stačí když na to bude vzpomínat až do konce života s úsměvem na tváři ;).Ještě přidávám pár obrázků, které mi vyrazily dech, nebo jen příjemně pobavily. Snad se vám budou líbit ;)


day 23 - a song that you want to play at your wedding

23. června 2014 v 20:16 | beautiful sick mind |  30 day song challenge

K tomuhle myslím není potřeba komentář. Písnička je nádherná a text vystihuje přesně to, co chce každá žena slyšet ve svůj svatební den. Jestli se k němu někdy dopracuji, tak jsem si celkem jistá, že tam takhle písnička zazní ;).

day 22 - a song that you listen to when you're sad

22. června 2014 v 13:29 | beautiful sick mind |  30 day song challenge

Co se týče splínových období je Lana číslo jedna. Přestože její hlas je naprosto úžasnej, jsou její písničky všechny tak nějak zachmuřené, nebo minimálně s nádechem nostalgie. A u toho se člověk vždycky nejlíp vybrečí. Stejně tak jako Enya. U jejích písniček človek zamáčkne slzičku, i když původně nebyl vůbec smutnej...

day 21 - a song that you listen to when you're happy

21. června 2014 v 22:38 | beautiful sick mind |  30 day song challenge

Přesto, že Innu nijak zvlášť nemusím, tahle písnička mě vždycky hrozně pozitivně naladí =). A když mám dobrou náladu, tohle mě ještě víc nabudí až mám chuť tancovat klidně i uprostřed přeplněné ulice =)). Navíc ten videoklip je úžasnej, člověk má pak pocit, že by si hned šel stoupnout k silnici a stopnout si auto do "anywhere", prostě letní romantika, jak má být ;).

day 20 - a song that you listen to when you're angry

19. června 2014 v 22:56 | beautiful sick mind |  30 day song challenge

Jééé těch by bylo =D. Popravdě mám celou jednu složku v počítači pod názvem "Angry". Což může někdo považovat za hodně smutný, nebo jako hodně pragmatický =D. Prostě si pustím pár těhle písniček na plný pecky a vyječím ze sebe všechen ten vztek ven.. a pak je mi tááák krásně. Ta úleva je někdy skoro až hmatatelná.
A shinedowni jsou pro mě jasná volba. Brent má neskutečně úžasnej hlas ♥. Kéž bych ho někdy mohla slyšet na živo a zazpívat si s ním, samozřejmě v davu, kde mě nikdo neuslyší =D.

Hlasy v hlavě aneb co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří, získáš dva dny volna

19. června 2014 v 19:12 | beautiful sick mind |  Témata týdne
Možná jsem zvolila trochu zdlouhavý nadpis, ale úplně přesně vystihuje to, o čem se chystám psát. Znáte takový ten pocit, že se vám na rameni hádají dvě postavičky jako v dětském animáku. Na jednom rameni vám sedí andílek, který to s vámi sice myslí nad míru dobře, ale co si budem povídat, jeho rady stojí za prd. Spousta námahy a žádné radosti.

"Měla by ses začít učit, víš, že to pak už nedoženeš.."
"Měla by sis jít dneska brzy lehnout, zíra brzy vstáváš a budeš celý den jako pratěná palicí. Ten film můžeš dokoukat zítra.."
"Ani na tu čokoládu někoukej, copak ti nestačí, že máš prdel jako valach? To ho chceš mít ještě větší?"
"Ne to tričko rozhodně nepotřebuješ, měla bys začít šetřit!"
"Měla by sis trochu zacvičit, jenom celej den sedíš a kyneš.."

Naopak s tím druhým hláskem si člověk užije mnohem víc zábavy.

"To je jedno, že už je phttp://www.las2orillas.co/wp-content/uploads/2014/05/etica.jpgůl jedenáctý, jedna tabulka tě nazabije. Obalíš si nervy cukrem a hned ti bude líp. Tvůj zadek to ani nezaregistuje.."
"Ten seriál prostě musíš dokoukat, vždyť už ti zbývá jen 6 dílů do konce série! Učení musí počkat!"
"Vždyť je teprve devět hodin! Koukej ještě spát, bohatě stačí, když vstaneš v jedenáct, zajdeš si na oběd.. no stress."
"Podívej se na ty nádherný šatičky, ty by ti moc slušely. Co na tom, že jich máš doma plnej šatník, tyhle jsou prostě dokonalej kousek a pětikilo přeci tě přece nezabije. Tak budeš do konce měsíce jíst kořínky no.. aspoň se do nich ještě
za měsíc vejdeš.."

A je to.. puff! Andílek je pryč a člověk si může nerušeně užívat. Až do té doby, kdy si uvědomí, že ten první hlas měl prostě pravdu! Takže to končí brekem před zrcadlem, spánkovým deficitem, bezesnou nocí den před zkouškou a prázdnou peněženkou. Ale co.. žijeme jen jednou, no ne? =D

Napsala jsem ti dopis..

19. června 2014 v 2:48 | beautiful sick mind |  Básničky z pošahané hlavičky
Napsala jsem ti dopis
a ztratila adresu.
Jak se teď dozvíš,
že tvou nepřítomnost nesnesu?
Měla jsem vztek
a po nocích brečela,
pak ustal brek,
já dál jsem jít musela.
Byla to chyba,
víme to oba,
jen já za ní pykám,
zbyla mi jen zloba.
Až ti to dojde
a zapomeneš na náš svár,
snad nebude tak pozdě,
to, co máme je přeci dar!