Vybíravost je schopnost odolat pokušení v nadějí, že později přijde něco lepšího.

Different world

12. května 2015 v 9:40 | Beautiful sick mind |  Za oponou
Věděli jste, že 5. května je mezinárodní den porodní asistence? Ne? Nic si z toho nedělejte, já bych to pravděpodobně taky nevěděla, obzvláště době, kdy mají svůj mezinárodní den dost možná i klíšťata. Nicméně letošní oslava ženství a porodních bab pro mě opravdu hodně znamenala. Dost možná proto, že jsem si poprvé za ty tři roky, cítila být porodní asistentkou a možná dokonce součástí něčeho většiho. A musím Vám říct- byl to skvělý pocit.

Možná Vám to bude připadat trochu zvláštní, ale na tenhle náš speciální den si naše magistry (porodní asistentky) pro náš vycházející ročník připravily takovou menší seanci, která nás měla ještě krapet sblížit, než se definitivně rozprchneme do všech koutů republiky a dost možná i za hranice. Tyhle porodní báby pro mě jsou mnohem víc, než jenom učitelky, jsou to pro mě neskutečně silné osobnosti, které nás měly celé ty tři roky pod palcem a protáhly nás babským věděním trochu z jiného úhlu, než naši pověstné a velmi uznávané lékařské kapacity a jedničky v oboru gynekologie, porodnictví a neonaltolgie. Naučily nás dívat se na člověka jako na celistvou bytost, která vnímá, cití a prožívá životní okamžiky, které dost možná změní jejich život od základů a nedívat se na ně jen jako na prázdnou schránku, která se dočasně porouchala a potřebuje opravit. A díky celé téhle jejich filozofii se jim podařilo něco úžasného. Něco, co se naprosto vymyká jakékoli představě o tom, jak to na akademické půdě funguje a fungovat mělo. Žádná pásová výroba, žádné povrchní (jestli vůbec nějaké) vztahy, které končí odbrebentěním obsahu skript u zkoušky.

Ihned při vstupu do místnosti mě praštila přes nos vůně levandule a růžových květů. První věc, na které mi ulpěl pohled byl oltář, postavený uprostřed třídy, obklopený svíčkami, vonnými tyčinkami a soškami uzavřenými v kruhu vykládacích karet. Okolo oltářku byly rozmístěné mističky s různými pochutinami, od oříšků, přes ovoce (čerstvé i máčené v čokoládě a karobu) až po domácí bábovku. Židle byly seskládané do komínků, odšoupnuté do rohů místnosti a místo toho jsme seděli na zemi s karimatkou, nebo dekou pod zadkem. První hodinu jsme si povídali o tom, jaká byla naše očekávání, než jsme se pustily do téhle školy a jestli a jak nás tahle škola změnila, případně kam se budou ubírat naše kroky v dnech budoucích. Bylo zajímavé uvědomit si, jak moc jsme se vlastně všechny změnily a dospěly. Vtipné na tom bylo hlavně to, že vlastně žádná z nás původně porodní asistentkou být nechtěla a 95% holek se tam ocitly v podstatě "omylem" či nějakou zvláštní shodou náhod. Ku příkladu jedna z magister na sebe práskla, že se původně hlásila na policejní akademii a na porodní asistentku šla, protože jí tam nevzali =D.
Pak jsme si vykládaly karty a malovaly mandaly. Dokonce jsme dostaly od magister malé dárečky, jako přívěsky s andělíčky a kousky zbroušeného křišťálu. Nakonec jsme společně před školou vypustily lampion přání, při jehož zapalování jsme málem podpálily samy sebe =D. Nakonec ale šťastně vzlétnul, tak snad nám to k těcm státnicím alespoň trošku štěstí přinese =).

Když to po sobě takhle čtu, tak mám pocit, že jsme to měly spíš naplánovat na 30. dubna, ale to bychom k tomu upálení dost možná nepotřebovaly ani ten lampion.. =D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 12. května 2015 v 11:07 | Reagovat

Mezinárodní den klíšťat sice ještě neexistuje, ale možná se i tohoto dne jednou dočkáme.
Jinak jsou mezi těmi významnými dny někdy opravdu perly. Jako třeba 3.4. Mezinárodní den spodního prádla nebo 21.6. Mezinárodní den trpaslíků. :D
Zmínka o neúspěšné policejní adeptce, která se nakonec dala na dráhu porodní báby, mne docela pobavila. I když v jistém smyslu spíš tragikomicky.
Nicméně, třeba zrovna ona bude dobrou porodní bábou, protože má v sobě možná nějak zakódováno pomáhání lidem. Ať už v policejní uniformě, nebo v uniformě porodní asistentky. Narozdíl od některých adeptek, které na to šly z důvodu, že "majé dětičky jšou pšeče tak joztomijočké". ;-)

2 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 12. května 2015 v 14:21 | Reagovat

ježiši.. ještě něco Ti k tomu dopíšu, teď jen kratičký štěk, protože valím na veterinu a musím sebou trošku hodit. Ale tohle prostě musí ven: jak jsem padla okem na tu magistru-porodbabku-nepřijatou policajtku, hned mi na mysli vyvstala představa řízeného porodu v jejím podání, jak tam stojí u roztažené hekající maminy rozvalené na stole, na sobě uniformu a čepici až přes oči, píšťalku v puse a mává rukama, "Stop! - dvojče z levého koutu dělohy musí dát přednost zprava!" :D

3 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 14. května 2015 v 17:20 | Reagovat

[1]: Popravdě ze všech těch bab, co tam jsou si tuhle umím představit jako strážkyni zákona snad úplně nejmíň. Je to taková nežňounká osoba a hrozně milá, mouše by neublížila, spíš by jí ještě pomohla snést vajíčka =D. Takže jsem celkem ráda, že jí to nevyšlo..

[2]: Vzhledem k tomu, že ji neznáš, chápu tvoji představivost =D. Každopádně jak už jsem řekla, nejsem si jistá, jestli by byla schopná někomu vůbec něco nařídit.. =D. Mimochodem porod dvojčat je celkem masakr =D. Koukala jsem jen z povzdálí a stejně jsem se potila, jako kdybych je měla ze sebe sama vymáčknout. :-D

4 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 14. května 2015 v 18:07 | Reagovat

[3]: No, a právě proto možná bude lepší jako porodní bába. Myslím, že vystresovaná prvorodička potřebuje spíš laskavé slovo, než aby na ni někdo hulákal direktivní povely. ;-)

5 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 15. května 2015 v 16:31 | Reagovat

[3]: jestli by byla schopná někomu něco nařídit? Jistěže! "Maminko, teď netlačte!" ;) akorát pokutový bloček by u toho vypadal nevhodně ;)

6 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 15. května 2015 v 16:34 | Reagovat

[3]: Hej, víš co je psina? Když třeba rodí prasnice, tak jdou selata z děložních rohů fakt na střídačku 8-)

7 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 16. května 2015 v 10:59 | Reagovat

[4]: Pravda pravdoucí =)

[6]: No ona je jedna z těch, co nechává pokud možno všechno na ženě, ať si tlačí, kdy se jí chce, pokud se teda dítě neškrí na pupku =P A o tom jak se rodí selata mám jen hodně malý rozhled =D děkuju, žes mi ho rozšířila =D

8 stuprum stuprum | Web | 29. května 2015 v 3:53 | Reagovat

Hlavně, že jste tam neprováděly nic nepřístojného. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama