Vybíravost je schopnost odolat pokušení v nadějí, že později přijde něco lepšího.

Srpen 2016

Skorobezdomovec

7. srpna 2016 v 12:17 | Beautiful sick mind |  Blah, blah
Je to tak vážení přátelé. Znáte to- čím výše míříte, tím hlouběji padáte. Po všech těch stížnostech na spolubydlení jsem se konečně odhodlala, praštila do stolu a nahlásila našemu pronajímateli, že se v září stěhujem. To bylo přibližně v červnu. Času dost, najít si nějaké to pořádné bydlení, kde budeme konečně sami. To jsem ještě nevěděla, že jsme prokletí! Takže červenec v prdeli a najednou si začínám uvědomovat, že nám hoří koudel u zadku.
A jakto, že jsme prokletí? Napsali jsme na desítky inzerátů, na které nám ochotní majitelé nebyli schopní napsat ani "vyser si voko" (fakt moc dík!), byli na několika prohlídkách bytů, které byly buď navržené pro hobity, nebo rozměry připomínaly menší letiště, čemuž samozřejmě odpovídala cena (ano uhodli jste, na pronájem letiště si s platem porodní asistentky v ČR můžu nechat zdát) a když už jsme začali ztrácet naději, objevilo se světlo na konci tunelu. A nebylo to žádné prťavoučké světýlko v dálce, ale obří halogenový reflektor vypalující zornice z minimální vzdálenosti. Náš vysněný byt za vysněnou cenu. Nebylo co si rozmýšlet, samozřejmě jsme okamžitě řekli, že ho bereme a začali se současnými nájemníky vyjednávat za kolik nám odprodají nábytek a elektroniku, kterou chtěli v bytě nechávat. Splněný sen, který trval asi dva týdny, během kterých jsme usnuli na vavřínech a přestali hledat. Ale to bychom nesměli být my. PO dvou týdnech se nám ozvali zdrcení nájemníci, že jejich realitní agentka na poslední chvíli vyrukovala s vlastním VIP zájemcem, který má absolutní přednost přede vším a přede všemi. Unbelievable!! Do toho k nám samozřejmě dennodenně courají lidi na prohlídku, ale ani jeden z nás nemá koule na to přiznat pronajímateli, že se vlastně nemáme kam odstěhovat a poprosit ho, aby naše stěhování o měsíc šoupnul, dokud ještě nemá vážného zájemce.
Takže nejen, že jsem pekelně naštvaná, frustrovaná, zoufalá a bez nejmenší motivace hledat něco dalšího, ale taky ze mě za tři týdny bude nejspíš bezdomovec. Ještě, že je venku ještě teplo..